Okna belgijskie

Nawiewniki
Szkielet okna

DO POBRANIA

iko3
System Belgia 68
iko3
Szklenie stałe 68
iko3
Retro 68
iko3
Słupek ruchomy 68
iko3
Słupek stały 68
iko3
Softline 68
iko3
Szklenie w ościeżnicy 68
iko3
Ślemię 68
iko3
Wyrównanie pion-poziom 68
iko3
Wzmocnienie balkonu 68

Okna belgijskie

Okna belgijskie to system okien drewnianych – klasycznego rozwiązania wyróżniającego się estetyką oraz dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Każde okno drewniane musi posiadać okapnik, który najczęściej wytworzony jest z aluminium. Inaczej jest w systemie belgijskim, gdzie również ten element wytworzony jest z drewna. Właśnie to jest głównym wyznacznikiem systemu Belgia.

Rola okapnika w oknach belgijskich

Okapnik pełni ważną funkcję w systemach okiennych, zabezpieczając elementy ramy szczególnie narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak deszcz czy promienie UV. Najczęściej jest on wykonany z aluminium. Drewniane okna belgijskie odznaczają się jednak okapnikiem wykonanym z drewna. Funkcjonalność tego rozwiązania jest równie wysoka, co elementów z tworzywa sztucznego. Odpowiednio zaimpregnowany okapnik drewniany charakteryzuje się nie tylko użytecznością, ale stanowi także estetyczne wykończenie ramy.

Drewno wykorzystane przy produkcji okien belgijskich

Produkując okna belgijskie na zamówienie, korzystamy jedynie z drewna pochodzącego od certyfikowanych dostawców. Działamy w duchu ekologii i dbamy o zrównoważone pozyskiwanie surowców naturalnych. Wszystkie elementy drewniane wytwarzane są z należytą starannością i dbałością o szczegóły, by sprostać najwyższym oczekiwaniom klientów. Dzięki najwyższej jakości materiałom i sumiennemu wykonaniu nasze produkty będą służyły Państwu przez długie lata.

Zapraszamy do skorzystania z naszej bogatej oferty, w której posiadamy również m.in. okna angielskie. W przypadku jakichkolwiek pytań zachęcamy do kontaktu!