Nawiewniki / okucia / klamki

Nawiewniki

Część okna
- higrosterowane
- ciśnieniowe

Klamki

Klamka do okna z kluczykiem
Z kluczkiem

Klamki

Klamka do okna
Z przyciskiem blokującym

Klamki

Klamka do okna
Standard

Okucia kryte

Małe okno

Okucia okienne

Okucia okienne to niezbędne elementy konstrukcji okna. Od ich jakości i odpowiedniej regulacji zależy wygoda użytkowania i funkcjonalność systemów okiennych. W naszej ofercie posiadamy wszystkie potrzebne elementy aluminiowe: nawiewniki, klamki i okucia okienne kryte. Ich odpowiednie rodzaje dobieramy do potrzeb klienta oraz typu okna, w jakim mają zostać zamontowane.

Nawiewniki

Nawiewniki to element okuć okiennych, który odpowiada za odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Jego rolą jest zapewnienie kontrolowanego dopływu świeżego powietrza z zewnętrz. Wyróżniamy dwa rodzaje nawiewników:

  • higrosterowane – sterowanie oparte na poziomie wilgotności powietrza we wnętrzu,

  • ciśnieniowe – sterowanie oparte na różnicy ciśnień w pomieszczeniu i na zewnątrz.

Klamki

Aby okno można było bez problemu otwierać i zamykać niezbędna jest dobrej jakości klamka. Posiadamy szeroki wybór okuć okiennych, które można z powodzeniem dostosować do każdego typu okna tak, by nie tylko spełniało ono swoją funkcję, ale również stanowiło estetyczne wykończenie wnętrza. Proponujemy Państwu różne rodzaje klamek, które doskonale sprawdzą się również w domach i mieszkaniach z małymi dziećmi:

  • standard,

  • z kluczykiem – kluczyk umożliwia zablokowanie ruchu klamki,

  • z przyciskiem blokującym – ruch klamki możliwy jest jedynie przy jednoczesnym wciśnięciu przycisku.

Okucia kryte

Okucia okienne chowane (kryte) są zupełnie niewidoczne po zamknięciu okna. Części zamontowane są pomiędzy ramą skrzydła a ościeżnicy. Tego rodzaju okucia możemy zamontować zarówno w oknach drewniano-aluminiowych, jak i tych w całości wykonanych z drewna. Okucia okienne schowane w profil skrzydła podnoszą walory estetyczne okna.