Okna skandynawskie

DO POBRANIA

iko3
System dwuskrzydłowy pionowy
iko3
System dwuskrzydłowy poziomy
iko3
System jednoskrzydłowy pionowy
iko3
System jednoskrzydłowy poziomy

Okna skandynawskie

Okna produkowane w technologii stosowanej w całej Skandynawii, państwach Beneluxu oraz na Wyspach Brytyjskich – otwierane na zewnątrz. Specjalne systemy okuć umożliwiają otwieranie, obracanie, wychylanie, uchylanie od dołu i od góry. Okna skandynawskie doskonale sprawdzają się w rejonach nadmorskich oraz górskich, gdzie silne wiatry wiejące przez większą część roku dopychają skrzydło okna, dodatkowo je uszczelniając.

Parametry okien skandynawskich

Nowoczesne okna skandynawskie charakteryzują się dobrymi właściwościami termoizolacyjnymi. W produkowanych przez nas systemach okien skandynawskich wykorzystujemy najwyższej jakości materiały – drewno pochodzące od dostawców z certyfikatami FSC oraz aluminium dostarczane przez doświadczonego producenta elementów stolarki okiennej, Aluron. Rama okienna pokryta jest czterowarstwową powłoką malarską – walory wizualne okna pozostają więc zachowane na długi czas.

Proponujemy Państwu zestaw dwuszybowy z trwałymi uszczelkami odpornymi na niekorzystne warunki atmosferyczne. Aby zatrzymać chłód i wiatr wpadające do domu, każde z okien wyposażone jest w odpowiednią wkładkę termoizolacyjną. Wykonujemy zarówno okna skandynawskie w systemie jednoskrzydłowym, jak i dwuskrzydłowym.

Nasi klienci mogą w pełni decydować o wyglądzie okna. Niezależnie od tego, czy są to okna belgijskie, niemieckie czy też skandynawskie, wykonujemy je zawsze na indywidualne zlecenie każdego klienta. Pomagamy w wyborze systemu i wymiarów modeli tak, by jak najlepiej odpowiadały na Państwa potrzeby.

Kiedy zdecydować się na zakup okien skandynawskich?

Oferta okien skandynawskich skierowana jest głównie do osób, którym zależy na zaoszczędzeniu przestrzeni w pomieszczeniu oraz wysokich właściwościach termoizolacyjnych. Ich montaż zalecamy szczególnie w domach narażonych na silne podmuchy wiatru, który dociska skrzydła, uszczelniając tym samym okno. Ze względu na to, że okna skandynawskie otwierają się na zewnątrz, pozwalają też na zaoszczędzenie przestrzeni w pomieszczeniu i zapewniają większą swobodę jego aranżacji.