Okna drewniano - aluminiowe

Okna drewniano-aluminiowe

Nasi klienci nie muszą wybierać między stolarką drewnianą a tworzywami sztucznymi. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, proponujemy okna drewniano-aluminiowe łączące w sobie najlepsze cechy obu materiałów – klasyczne piękno drewna i funkcjonalność aluminium.

Zalety okien drewniano-aluminiowych

Łączona konstrukcja okien drewniano-aluminiowych pozwala w pełni wykorzystać potencjał obu materiałów, tworząc nie tylko piękne, ale również funkcjonalne ramy okienne.

Zalety takich okien:

  • zastosowanie aluminium na zewnątrz zapewnia oknom najlepszą ochronę przed wpływem warunków atmosferycznych,

  • nakładki aluminiowe na oknach drewnianych są istotnym elementem zwiększającym bezpieczeństwo,

  • idealne w budynkach z elewacjami aluminiowymi, w pomieszczeniach, gdzie wymagana jest lepsza ochrona termiczna połączona z zaletami estetycznymi,

  • aluminium dostępne w bogatej palecie kolorów RAL, a także z efektem struktury drewna.

Budowa okien drewniano-aluminiowych

Rama okien drewniano-aluminiowych wykonana jest z drewna. Od zewnętrznej strony nakłada się na nią aluminiową nakładkę odporną na niekorzystny wpływ warunków atmosferycznych i korozję. We wnętrzu podziwiać więc można klasyczną drewnianą ramę okienną, która od zewnątrz chroniona jest aluminiową powłoką. To rozwiązanie perfekcyjnie łączące estetykę z funkcjonalnością. Również od zewnątrz wygląd okna można indywidualnie dopasować dzięki obszernej palecie kolorów aluminium. Do każdego z nich można również wybrać dekoracyjne listwy okienne.

Proponujemy naszym klientom trzyszybowe okna drewniano-aluminiowe. Taki pakiet stanowi obecnie standard w budownictwie ze względu na swoje parametry izolacyjne. Aby jeszcze je wzmocnić, w każdym z modeli zakładamy wkładkę termoizolacyjną oraz solidne uszczelki odporne na warunki atmosferyczne.

Każde z okien tworzymy na indywidualne zamówienie klienta, korzystając z drewna z certyfikowanych źródeł. Aluminiowe nakładki wykorzystywane w konstrukcjach tego typu okien dostarczane są przez firmę Aluron – doświadczonego producenta elementów stolarki okiennej.